Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.poricinadsazavou.eu/www/wp-includes/plugin.php on line 580
Dobrý den, Poříčí nad Sázavou!
Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.poricinadsazavou.eu/www/wp-includes/plugin.php on line 580
Dnes je 25. 5. 2020
 • Interier kostela
 • Bleší Trh
 • Hřište 3
 • Hřište
 • Zabijačka1
 • SK Poříčí - Postup
 • Povodně
 • Koste 1
 • Tři králové
 • Kostel 2
 • Hřište 4
 • Schuze
 • EXPEDICE CHLUMAPURNA 2015
 • Fotbal
 • Výlet
 • Hřište 2
 • Zabijačka
 • Hřište 5

INVENTURA – PRVNÍ ROK V OPOZICI

Vážení a milí Poříčáci,

před loňskými volbami do obecního zastupitelstva se dalo dohromady několik občanů, a protože fandí své obci, vytvořili kandidátku nazvanou Fan klub Poříčí nad Sázavou. Spolu s některými dalšími spřízněnými volebními sdruženími (Sport a kultura Poříčí 2018, Žijeme v Poříčí, Sdružení nestraníků) jsme se stali obecními zastupiteli, které si zvolilo téměř 40% občanů.

Vstupovali jsme do obecní politiky s tím, že si vážíme nejen slavné historie obce, ale i všeho dobrého, co bylo nejen našimi předky v dávnějších i nedávných dobách, ale i našimi současníky vykonáno.  Na základě úcty ke všemu pozitivnímu, co bylo doposud vykonáno, jsme se rozhodli pokračovat v jejich cestě a pomáhat ostatním složkám obce zařadit se mezi takové, kde je radost žít a nejen přežívat, kde je radost se rozhlédnout a nezakopávat o nevšímavost, řevnivost, lhostejnost a nevědomost.

Předesíláme, že chceme žít v obci, kde se dobří lidé dávají dohromady s čistým svědomím a cílem občanů je klid, pohoda, otevřenost, poctivost a možnost všestranného vyžití v rámci reálných možností.

Poříčské „šachy“
Od počátku jsme dávali najevo, že se nám jedná o podíl na rozhodování, co je, a co není pro obec prospěšné.   Už na prvním povolebním jednání nového zastupitelstva začalo být jasné, že je něco špatně. Na jedné straně stolu proto nám sedělo deset poříčských sousedů-zastupitelů, na druhé straně nás pět, kteří jsme byli odsouzeni do role opozičníků, divných individuí, kterým je třeba ukázat, jak pevná hráz nás dělí od „správných a vyvolených“.

Hlasování o obsazení funkcí v zastupitelstvu ukázala, že jsme natlačeni do role lidí, kteří jsou částí zastupitelstva nevítaní. Manifestační hlasování většiny rozhodlo, že všechna místa v radě, finančním a kontrolním výboru, stejně jako v komisích obecního úřadu byla obsazena členy většiny kolem stávajícího vedení obce.

Strach z kontroly?
Ve slušné společnosti se dodržuje alespoň formální zastoupení opozice v orgánech obce. U nás nikoliv. Strach, aby se někdo kompetentní nedíval pod pokličku?

Pro zastupitele voličů sdružení uvedených v úvodu zbyla jen možnost vystupovat s připomínkami a návrhy na veřejných schůzích. Tyto připomínky se ale buď vůbec nedostaly na jednání, nebo byly následně hlasováním negovány.  Možnost dokázat, že  vstupujeme do zastupitelstva s velkou pozitivní energií, byla eliminována na minimum.

Kostlivci ve skříních
Začínat se má s čistým stolem Během prvního roku našeho působení vyplulo na povrch i hodně nedořešených záležitostí z minulosti. Zjistili jsme, že je na vedení obce občany podána řada trestních oznámení, která byla a jsou vyšetřována Policií ČR a orgány v trestním řízení. O těchto řízeních občané, a dokonce ani zastupitelé, nejsou informováni.

Ztracené miliony
Místní Zpravodaj, který připravuje redakčně výhradně jen obecní úřad, publikuje zásadně jen události a komentáře, které zachycují to, co za vhodné k publikování považuje právě vedení obce. O evidentních přehmatech, omylech a nehospodárnostech v řádu milionů, se nehovoří, nepíše, nediskutuje.

Nepořádek na pracovním stole evokuje stres. Vyčistěme si tedy co nejrychleji i náš obecní stůl stůl. Každé zamlčování zavání nepravostí…

Sparta- Slavia?
Byli jsme vmanipulováni do role těch „z druhé strany stolu“.  Zastupitelé se střetávají jako Sparta-Slavia. Byli bychom rádi, kdyby zastupitelstvo jako celek proti sobě nehrálo derby Dobří proti Nedobrým. Abychom všichni, i za názorové pestrosti, mysleli na dobro občanů. Aby obec pracovala s dlouhodobou vizí, aby rozhodovali občané, aby se žádná důležitá rozhodnutí nedělala za zavřenými dveřmi obecního úřadu bez vědomí všech, nebo části zastupitelů.

Chceme mluvit s Poříčáky
Nemáme možnost občany oslovovat jinak, než prostřednictvím našich internetových stránek, případně  vydat noviny DOBRÝ DEN, POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU.

Veškeré akce spolku pro kulturu, sport a osvětu Fan klub Poříčí nad Sázavou (a jejich přátel) byly vedením obce ignorovány bez možnosti dát o nich občanům vědět!

Podobně to bylo i s akcemi místního fotbalového klubu, který se s nesmírnou obětavostí stará o sportovní vyžití skoro stovky poříčských dětí.

Udělejte si vlastní názor!
Volíme tuto jedinou možnou formu jakési roční inventury, chceme informovat  občany o tom, jak jsme viděli první rok povolební spolupráce v obecním zastupitelstvu.  Vážíme si poctivé práce všech poříčských zastupitelů, spolků a aktivních lidí bez rozdílu dresu.

Poříčí vymizelo z mapy?
V mapce posázavského regionu, kterou vydala obecně prospěšná společnost Posázaví, naše obec není vůbec na Sázavě zaznamenána… Není se co divit. Naše obec se izoluje od všeho kulturního dění! Proč se například už v Poříčí, které má tak nádherné románské kostely, nekonají léta koncerty Podblanického podzimu?

Přitom jsme si jisti, že Poříčí n.S. má velký potenciál. Na kořenech bohaté kulturní, společenské a sportovní minulosti máme šanci překonat onu opevněnost vůči světu, zahodit klapky na očích a otevřenou a transparentní politikou se zařadit na pozice těch obcí, na které by náš region mohl být pyšný.

Přidat komentář